Akademia Tenisowa prowadzi swoją działalność na terenie całej Warszawy. Poniżej prezentujemy mapę lokalizacji, w których odbywają się zajęcia w sezonie 2019/2020.

 

Filie Akademii Tenisowej

 

1. Klub Sportowy Spójnia Dolna – ul. Wybrzeże Gdyńskie 2
Ośrodek znajduje się tuż przy Wisłostradzie, w najbliższym sąsiedztwie Ośrodka Olimpijskiego, na terenie warszawskiego Żoliborza. Posiada 8 kortów tenisowych o nawierzchni ceglanej ze sztucznym oświetleniem. W sezonie zimowym 7 kortów przykryte jest balonem. Obiekt posiada przebieralnie z natryskami, mini bar, sklep tenisowy oraz parking na 30 samochodów.

 

2. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Powstańców Śląskich – ul. Górnośląska 45
Szkoła z 60-letnią tradycją. Do dyspozycji uczestników zajęć oddana jest hala sportowa z pełnym wyposażeniem oraz zapleczem sanitarnym. Ponadto zajęcia w okresie letnim mogą odbywać się na nowoczesnym boisku szkolnym. Szkoła zapewnia bezpieczeństwo poprzez wpuszczanie tylko upoważnionych osób, a rodzice mogą czekać na swoje pociechy w poczekalni.

 

3. Ośrodek Sportu i Rekreacji Solec – ul. Solec 71
Ośrodek Sportu i Rekreacji Solec jest zlokalizowany w prestiżowej dzielnicy, wśród pięknych okoliczności przyrody. Posiada bardzo dobrą infrastrukturę – łącznie 7 kortów (4 kryte korty zimą), mini restaurację, wewnętrzny płatny parking. Do dyspozycji gości oddana jest siłownia, sauna fińska oraz boiska (wewnętrzne i zewnętrzne). Skorzystać można również z oferty zajęć squasha czy badmintona.

 

4. Warszawskie Towarzystwo Sportowe DeSki – ul. Zaruskiego 8
Klub WTS DeSki znajduje się w centrum Warszawy przy ulicy Zaruskiego 8. Jego usytuowanie na Cyplu Czerniakowskim w pobliżu Wisły gwarantuje niesamowitą, przyjemną i spokojną atmosferę. Ośrodek posiada halę z ośmioma całorocznymi kortami ze sztucznym oświetleniem (4 z nich to korty o nawierzchni ziemnej, a pozostałe 4 mają nawierzchnię twardą). Dodatkowo WTS DeSki do dyspozycji adeptów tenisa oddaje trzy korty otwarte o nawierzchni ceglanej, które zimą przykrywane są balonem. Ośrodek posiada pełne zaplecze sanitarne (szatnie z łazienkami i prysznicami, pojedyncze szafki zamykane na klucz). Na terenie ośrodka skorzystać także można z restauracji, siłowni, sklepu i profesjonalnego serwisu rakietowego. Do dyspozycji jest także parking na 50 samochodów.

 

5. Korty Tenisowe Legii Warszawa – ul. Myśliwiecka 4a
Ośrodek znajduje się tuż przy stadionie piłkarskim Legii Warszawa, w pobliżu Łazienek Królewskich i Agrykoli. Posiada 10 kortów tenisowych, w tym 8 kortów bocznych wraz z dwoma kortami centralnymi. W skład kompleksu tenisowego wchodzą też Trybuny A i B, które pełnią funkcję obiektów wielofunkcyjnych z zapleczem techniczno-gospodarczym i administracyjnym. Pod Trybuną B znajdują się szatnie, sale ćwiczeń, pomieszczenia odnowy biologicznej. Obiekt historycznie służył Legii Warszawa - sekcji tenisa. Przez kilkadziesiąt lat na kortach przy Myśliwieckiej rozgrywano najważniejsze i największe imprezy w polskim tenisie. Podczas meczów o Puchar Davisa na trybunach zasiadał każdorazowo komplet publiczności. Korty warszawskiej Legii były nie tylko kultowym miejscem na tenisowej mapie Polski, lecz także warszawskim centrum towarzyskim i miejscem spotkań kulturalnych.

 

6. Warszawski Uniwersytet Medyczny – ul. Ks. Trojdena 2c
Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego to nowoczesny obiekt sportowy z pełnym zapleczem sanitarnym, szatniami oraz restauracją. Kompleks jest zarówno ośrodkiem sportowym, rehabilitacyjnym, dydaktyczno-naukowym, jak i rekreacyjnym. Na jego terenie znajduje się nowa restauracja, kiosk z artykułami sportowymi oraz parking na 177 aut.

 

7. MyVinci Preschool – ul. Biały Kamień 7
Nowoczesne, dynamicznie rozwijające się niepubliczne przedszkole, działające od kilku lat w Warszawie. Realizuje wymagający program edukacyjny w oparciu o polską podstawę programową w połączeniu z British Curriculum. Placówka koncentruje się na indywidualnym podejściu do ucznia, pozwalając w przyjaznym otoczeniu rozwijać jego naturalny potencjał.

 

8. MyVinci School – ul. Czerska 14
Nowoczesna placówka MyVinci, oddana do użytku w sierpniu 2017 roku, której celem jest harmonijny i całościowy rozwój młodego człowieka – od przekazywania merytorycznej wiedzy oraz pogłębiania horyzontów myślowych, poprzez wpajanie wartości i formowanie szlachetnych postaw moralnych, po prawidłowy rozwój fizyczny.

 

9. Klub Tenisowy Warszawianka – ul. Piaseczyńska 71
Jest to największy pod względem liczby kortów kompleks w Europie posiadający w swoim zapleczu aż 29 kortów! Ośrodek oferuje możliwość gry zarówno na kortach ziemnych i twardych (decoturf), odkrytych lub przykrytych (ogrzewane hale i balony). Centrum Warszawianka położone jest zaledwie 100 metrów od ulicy Puławskiej, a dojazd do centrum Warszawy zajmuje zaledwie 10 minut. W zależności od miejsca odbywania się zajęć klienci są uprawnieni do korzystania z szatni w obu budynkach kortów Warszawianki - tj. Domku Klubowego przy tzw. "Dolnej Warszawiance" oraz Centrum Konferencyjnego przy tzw. "Górnej Warszawiance". Na terenie kompleksu znajduje się kawiarnia oraz parking dla ponad 200 samochodów.

 

 

 

.

.

.

ForBET wspiera sekcje Legii Warszawa

Go to top