Trening ogólnorozwojowy to trening mający na celu poprawę formy sportowej i zdrowia zawodnika. Jego istotą jest nie tylko rozwój fizyczny sportowca, wzrost jego siły, wydolności i szeroko rozumianej sprawności, ale też prewencja kontuzji i niechcianych urazów.

Trening ogólnorozwojowy i motoryczny został doceniony przez wielu profesjonalnych sportowców i zawodników różnorodnych dyscyplin, w tym także zawodowych tenisistów i tenisistek. Nie jest jednak przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów. W treningach amatorskich lub w treningu dzieci stanowi równie ważny element co trening głównej dyscypliny. Pozwala na rozwój motoryczny, poprawę podstawowych funkcji ruchowych i wydolności. Trening ten jest niezbędny w każdej dyscyplinie sportowej, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania sportowca.

W treningu ogólnorozwojowym stawiamy na poprawę funkcji takich jak szybkość, siła, zwinność, gibkość, skoczność, koordynacja, stabilność, dzięki czemu taki trening bezpośrednio przekłada się na korzyści w uprawianej dyscyplinie sportowej.

 

 

Jeśli jako rodzic jesteś zainteresowany:

  • Jak bezpiecznie rozwijać rozwój sportowy i ruchowy swojego dziecka?
  • Jak zwiększyć szanse młodych zawodników w rywalizacji na korcie, boisku, lodzie, macie czy torze pływackim?
  • Jak zadbać o ich zdrowie i zapobiegać kontuzjom?

Zapraszamy na treningi ogólnorozwojowe realizowane pod okiem specjalistów i fizjoterapeutów.

 

Jakie korzyści niesie ze sobą trening ogólnorozwojowy?

  • Zapobiega kontuzjom i urazom
  • Poprawia sprawność ogólną i rozwija pod kątem uprawianej dyscypliny
  • Poprawia wyniki sportowe

 

Przed rozpoczęciem zajęć zachęcamy do skorzystania z testów motorycznych, które pozwolą nam na jeszcze lepszą ocenę sprawności dziecka oraz umożliwią nam przygotowanie indywidualnego planu treningów dedykowanego dla Państwa pociechy.

Test indywidualnej oceny funkcjonalnej:

Test obejmuje: wywiad, ocenę funkcjonalną testami FMS oraz Y-Balance Test, ustalenie indywidualnego toku treningów, rozpisanie ćwiczeń korekcyjnych do treningów w domu.

Wyjaśnienie: ocena funkcjonalna umożliwia szczegółowe poznanie możliwości ruchowych pacjenta, jego mocnych i słabszych stron oraz pozwala na zaplanowanie indywidualnych treningów, które mają na celu wyrównanie dysbalansu mięśniowo-stawowego.

Test wydolnościowy:

Test obejmuje: wywiad, badania: poboru tlenu, wentylacji, progu tlenowego, progu beztlenowego, strefy spalania tkanki tłuszczowej, zawartości tkanki tłuszczowej, restytucji.

Wyjaśnienie: wyniki badań pozwolą na dokładne poznanie aktualnych możliwości wysiłkowych dziecka, co pozwoli na ustalenie planu treningowego doskonalącego i wyrównującego możliwie występujące dysproporcje. Test ten pozwoli na bardziej indywidualne dopasowanie treningów, co przełoży się na wyniki na korcie. Wytrzymałość tlenowa zawodników podczas turniejów to kluczowy element w walce z przeciwnikiem. Wydolność jest kluczowym elementem sprawności ogólnej każdego sportowca.

 


Codzienna oferta treningów ogólnorozwojowych została podzielona na 3 warianty przeznaczone dla odpowiednich kategorii wiekowych. Każda z grup realizować będzie program szkoleniowy odpowiednio dopasowany do danego przedziału wiekowego. Zajęcia będą odbywały się nie tylko w sali do ćwiczeń, ale też w terenie i na kortach.

 

Grupa I - dzieci rocznik 2012-2010

Program treningów dla najmłodszej grupy został dobrany tak, aby poprzez gry i zabawy wprowadzić dzieci w świat sportu, nie tylko tenisowego. Na zajęciach stawiamy na rozwój motoryczny, ale też na kształtowanie aparatów ruchu dzieci tak, by w sportowej przyszłości mogły uniknąć niechcianych kontuzji i urazów. Duży nacisk stawiamy na koordynację, równowagę i propriocepcję.

 


Grupa II - dzieci rocznik 2010-2009

Na treningach rozwijać będziemy takie elementy, jak szybkość zwinność równowaga koordynacja czy orientacja na korcie oraz wytrzymałość wydolność i siła – wszystko w odpowiednio dopasowanym do wieku planie treningowym. Dodatkowo niezbędne ćwiczenia zapobiegające kontuzjom wplatane będą w każdy trening ogólnorozwojowy.

 


Grupa III - dzieci rocznik 2009-2006

Na zajęciach dla najstarszej z młodzieżowych grup realizowany będzie program rozwijający głównie wydolność, wytrzymałość oraz siłę, ale nie zabraknie też zajęć rozciągających stabilizujących i rozluźniających, które pozwolą zawodnikom na wyciszenie i odprężenie po ciężkim tygodniu treningów.

 

 

Grafik treningów

PON WT ŚR CZW PT SOB
18:00-19:00   


17:00-18:00   18:00-19:00 11:00-12:00

Możliwe jest uruchomienie grup w innych terminach po zgłoszeniu minimum 3 osób.


Cennik

Treningi grupowe (hala) – 60 zł/h
Treningi grupowe (teren) – 40 zł/h

 

Nasze zajęcia są wyjątkowe, ponieważ łączymy profesjonalną wiedzę trenerską z doświadczeniem byłych zawodników i tworzymy warunki długoterminowej kariery sportowej. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym przygotowaniu swojego dziecka do gry w tenisa i chcesz ograniczyć ryzyko potencjalnych urazów poprzez naukę poprawnych wzorców ruchowych, zgłoś się do naszej Akademii.

Treningi będzie prowadziła Anna Kazimierczak, była lekkoatletka specjalizująca się w wielobojach. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w wieloboju. Absolwentka studiów na wydziale nauki o żywieniu (SGGW). Trener sekcji lekkoatletycznej i ogólnorozwojowej w klubie AZS Warszawa, instruktor pływania.

 

 

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz poprawnie swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe. Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *.

captcha

 

.

.

.

ForBET wspiera sekcje Legii Warszawa

Go to top